'Paljud inimesed ei mõista pop-kultuuri. Nad arvavad, et see, mida me teeme, on moehullus.' - Brian Mariotti

Firma Funko POP loob armsaid 10-sentimeetri suuruseid tegelasi paljudest tuntud filmidest nagu „Tähesõjad“, „Troonide mäng“, „Tondipüüdjad“, „Batman“ ja teised. Suur pea, nööpsilmad, väike nina – need on Funko figuuridele omased jooned.

Firma alustas tegevust 1998. aastal, kui T-särkide disainer ja mänguasjade fänn Mike Becker leidis ühelt kirbuturult Big Boy restoraniketi reklaam-lelu. E-bay’s küsiti sellise lelu eest sadu dollareid ja Mike otsustas ise hakata Hiinas tootma samalaadsete kujukeste odavaid analooge. Peagi laskis ta Washingtonis Funko nime all müüki esimesed vedrupeadega kujukesed. Algus oli edukas, kuid 2005. aastaks huvi vinüülkujukeste vastu rauges. Becker kavatses juba firma kinni panna, kui äkitselt ilmus välja staažikas kollektsionäär Brian Mariotti. Becker müüski firma talle kindla teadmisega, et kogenematul Mariottil ei tule asjast midagi välja. Aga …

2016. aastal oli Funko sissetulek 425 miljonit dollarit ning see tõuseb igal aastal kahekohalise numbri võrra. Funko plaanib lähiaastatel saada miljardi-dollari firmaks. Kui teised mänguasjafirmad teevad panuse aastas 4-5 litsentsile, siis Funko käes on juba üle 200 litsentsi. Traditsioonilised mänguasjafirmad ei jõudnud õigel ajal videomängude rongile, mis oli Funko jaoks väga suureks võimaluseks.

„On olemas videomänge, millel on 180 miljonit fänni, kes suudaksid kogu Madison Square Gardeni professionaalidega ääreni ära täita,“ ütles Mariotti. Tema teenindab seda rahvahulka, keda teised suures osas ignoreerivad. 

Enamuse Funko toodete hind jääb alla 10 dollari, see teeb need kättesaadavaks kõigile kollektsionääridele.

„Meie kataloogist leiab alati midagi, mis teid huvitab,“ – kinnitab Mariotti – „olgu need siis „X-Mehed“ või „Halvale teele“, - me leiame kindlasti selle non-fenomeni, mis sunnib teid seda hobi üle võtma. Ja seejärel sunnime teid meie poole pöörduma ikka jälle ja jälle.“